Tak było

Grudniowe popołudnie 2000 roku. W lokalu przy ulicy Kościuszki 6 rozpoczął się remont.
Właśnie tu postanowiliśmy otworzyć Integracyjny Dom dla Dzieci. Dom do którego rodzice mogliby przyprowadzić swoje pociechy podczas pilnych wyjazdów, wizyt lekarskich, zakupów. Mogliby zostawić pociechy na kilka godzin, w miłej atmosferze zabawy w miejscu zapewniającym fachową opiekę.
Pełni obaw ale i z dużym zapałem dostosowywaliśmy pomieszczenia, malowaliśmy i wyposażyliśmy sale.
W kinach właśnie rozpoczynał się seans „Brzdąc w opałach” i stąd nazwa placówki, wymyślona przez koleżankę Asię.
Od marca nasza placówka rozpoczęła funkcjonowanie. Myśleliśmy, że pierwszy miesiąc będzie wielkim oczekiwaniem i wypatrywaniem milusińskich, a tu już od pierwszych dni spotkaliśmy się z takim uznaniem. Pierwszym zapisanym dzieckiem była Zuzka Kęprowska 2 i pół letnia wtedy dziewczynka z pięknymi kucykami. Lista dzieci cały czas się zwiększała.
Po pewnym czasie funkcjonowania rodzice zaproponowali aby przekształcić nasz dom w prawdziwą placówkę oświatową. Dzieci dobrze się tu czuły i to skłoniło nas do podjęcia decyzji i starań o wpis do ewidencji placówek niepublicznych. Złożyliśmy wszystkie niezbędne dokumenty, otrzymaliśmy wszelkie niezbędne zgody. Wielkim wsparciem była dla nas pani wizytator Małgorzata Cieszyńska, która dobrym słowem i metodycznymi wskazówkami pomagała nam stawiać pierwsze kroki.

I tako to właśnie 1 września 2001 staliśmy się Prywatnym Przedszkolem „Brzdąc” i uzyskaliśmy wpis do Ewidencji Placówek Niepublicznych.Przedszkole liczyło wtedy 25 osób w wieku od 2,5-6 lat. Pierwszymi nauczycielami były panie: Alina Darmos i Agnieszka Tantlewicz, które swym ciepłem i doświadczeniem wprowadzały dzieci w nieznany świat edukacji. Wśród 25 osób był jedyny sześciolatek Maciek Jasiński który indywidualnie realizował obowiązek szkolny i jako pierwszy, jedyny absolwent opuścił skromne mury naszego „BRZDĄCA” w czerwcu 2002 roku.

Troska o dalszy rozwój skłoniła nas do zmiany lokalu i polepszenia warunków. W grudniu 2002 roku przenieśliśmy się do lokalu przy ulicy Kościuszki 9. Tam zostały utworzone kolejne dwa  oddziały.Z roku na rok przybywało nam dzieci. Dziś placówka liczy 8 oddziałów .Tak więc z grupami: BIEDRONEK, SÓWEK,PSZCZÓŁEK , MYSZEK, MRÓWEK, ŻABEK, MOTYLI, ELFÓW tworzymy jedną wielką Rodzinę . Uczęszcza do nas 180 wspaniałych, mądrych i kochanych brzdąców.

WSZYSTKIM RODZICOM DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE KTÓRYM NAS OBDARZYLI

 ODDAJĄC DZIECI- NAJWIĘKSZE SKARBY –

W NASZE RĘCE

TWORZĄC WSPÓLNIE Z NAMI WIZERUNEK

NASZEGO
PRZEDSZKOLA BRZDĄC